Spouštíme Názorovou mapu dopravy pro celou Plzeňskou aglomeraci. Pokud na svých cestách víte o problémových místech, můžete je snadno zaznamenat přes svůj mobilní telefon nebo počítač. Obyvatelé i návštěvníci Plzně a okolních měst a obcí mohou upozornit na nebezpečná a nepřehledná místa, chybějící chodníky nebo cyklostezky, problémy s parkováním, nedostupné zastávky a špatně navazující spoje či zdržení na cestách. Problémy nemusejí být spojené jen se samotnou Plzní, ale lze vložit podněty i v okolním regionu, ohraničeném městy Rokycany, Přeštice, Dobřany, Nýřany a Třemošná.

Autoři Názorové mapy dopravy k jednoduchému formuláři připojili ještě pár otázek o vašem obyvklém cestování a jeho proměně za posledních pět let. To umožní týmu Strategie lépe pochopit změnu potřeb mobility pro různé účely, jako jsou cesty do práce, do školy, za nákupy nebo volným časem. Tato část je ale volitelná, přesto mnohokrát děkujeme za vaše odpovědi.

A důležitá rada na závěr – počet podnětů není omezený. Pokud vás trapí třeba deset různých problémových míst, zadejte je postupně všechny, budeme se jimi zabývat. O výsledcích ankety, která poběží do poloviny dubna 2021, vás budeme informovat na webových stránkách Strategie a také v místních médiích. Těšíme se na vaše názory!